Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 06.04.2020, 03:14

Сновська гімназія

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пам´ятка для батьків

 Шановні батьки!

     Ця  пам'ятка  вимагає  уваги. Вона має за мету

допомогти зберегти життя та здоров'я Вашої дитини.   Ситуації,  які  зображені на  малюнках, змодельовані з  реальних дорожньо-транспортних пригод, що мали місце  в різних куточках нашої держави. За ними – безглузді  смерті багатьох школярів, страшне горе і сльози не однієї  сім'ї...

     Дуже важливо,  щоб  Ваша дитина  не  лише  запам'ятала,  але  й зрозуміла необхідність суворого  дотримання Правил дорожнього руху.

     Тож детально розберіть  з нею кожну з дорожніх  ситуацій,  що  зображені  на фрагментах цієї пам'ятки.

Після цього  обов'язково  закріпіть теоретичні  знання,  адаптуючи їх до  реальних дорожніх  умов під  час  прогулянок з дитиною вулицями вашого населеного  пункту. Визначте  найбезпечніший маршрут руху до  школи, пройдіть  його разом кілька  разів.  Зверніть  особливу увагу дитини  на перехід  проїзної частини.

Роз'ясніть сину  чи доньці небезпечність недотримання  Ваших рекомендацій. І запам'ятайте, що особиста наука -  найголовніше. Ніколи не подавайте своїм дітям приклад  нехтування Правилами дорожнього руху.

     Співпрацюйте  у   питаннях  навчання   дітей  дорожньої грамоти з педагогами та працівниками ДАІ.

     Нехай дороги для Ваших дітей будуть безпечними!

 

 

 

 

​Про організацію домашнього читання школяра

(інформаційна пам'ятка для батьків)

Шановні батьки!

Ви, звичайно, мрієте про те, щоб ваші діти виросли розумними, культурними, начитаними, але цього не можна досягти без книги, і саме від вашого ставлення до книги зележить, чи буде дитина читати в майбутньому.

Пропонуємо вам декілька порад:

1. Допоможіть дитині сформувати звичку читати щодня. Це позитивно вплине на її успішність у школі.

2. Власним прикладом продемонструйте дитині, як ви поважаєте таке заняття, як читання. Це важливий елемент стимулювання читання дитини. Розмовляйте стосовно того, про що читаєте.

3. Приділяйте увагу читанню дитини. Читайте (переглядайте) книжки своїх дітей. Знаючи зміст книги, ви завжди зможете підтримати бесіду з дитиною. Невимушена цікава бесіда дає чудові можливості для роз'яснення всього того, що незрозуміле, для спільного оцінювання подій і вчинків героїв.

4. Заохочуйте дітей до читання вголос.

5. Обов'язково приділяйте увагу та час позакласному читанню дітей удома. (Перелік рекомендованої літератури можна завжди з'ясувати з учителем літератури або з бібліотекарем.)

6. Керуйте читанням дитини. Батьки мають нормувати читання дітей і знайти для нього зручний для школяра час. (Бажано, щоб дитина читала після прогулянки на свіжому повітрі, після підготовки домашніх завдань і виконання трудових обов'язків у родині.)

7. Родина має дбати про нормальні умови для читання дитини вдома. Ознайомте дитинуз гігієною та правилами читання. (Під час читання яскраве джерело світла має бути злівого боку тощо.)

8. Тримайте вдома цікаві й доступні книги (художні, історичні, науково-популярні, довідкові видання иощо). Щоби склад домашньої бібліотеки не був випадковим, підбирайте найцікавіші й найкорисніші книжки.

9. Забезпечте дитині можливість користуватися обласною, районною, міською дитячими бібліотеками, стежачи, щоб дитина систематично обмінювала книжки.

10. Даруйте дітям книги, оформіть передплату на дитячий журнал або газету, якщо є можливість.

Ніколи не пізно заохотити дитину до читання.

Бажаємо успіхів!

ЗАПАМ'ЯТАЙ!

10 правил-пам’яток для батьків

 

Люби свою дитину!

Радій з її присутності, сприймай її такою, якою вона є; не ображай, не принижуй, не позбавляй її бути впевненою у собі, не піддавай несправедливому покаранню

 

Охороняй свою дитину!

Захищай від фізичних і душевних небезпек, навіть жертвуючи  власними інтересами і ризикуючи життям.

 

Будь прикладом для своєї дитини!

Нехай у вашій сім'ї побутують чесність, скромність, гармонія.

 

Грайся зі своєю дитиною!

Приділяй їй якомога більше часу, розмовляй з нею.

 

Працюй зі своєю дитиною!

Привчай її включатися в усі роботи по господарству.

 

Дозволь дитині набути життєвого досвіду!

Хай навіть не безболісно, але самостійно.

 

Покажи дитині можливості й межі людської свободи!

 

Привчай дитину бути слухняною!

Батьки повинні стежити за поведінкою дитини і спрямовувати її таким чином, щоб дії не завдавали шкоди ні їй самій, ані іншим.

Чекай від дитини тільки таких міркувань та оцінок, на які вона здатна у своєму віці, виходячи з рівня розвитку і життєвого досвіду.

 

Зроби так, щоб спогад про щасливе дитинство зігрівав її все життя.

Знай: життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

 

 

Це корисно знати:

 

Якщо дитина...

Порізалась. Промийте ушкоджене місце ватою, змоченою перекисом водню. Краї рани обробіть йодом чи зеленкою, накладіть пов'язку. Коли рана глибока, і ви не можете зупинити кровотечу, зверніться до лікаря..

 

Вдарилася головою. Покладіть її в ліжко й робіть компреси з холодної води на забите місце, міняючи їх у міру нагрівання. Нудота і запаморочення - ознаки струсу мозку. Негайно викличте швидку допомогу.

 

Проковтнула ліки. Спробуйте якомога швидше викликати в неї блювоту. Обгорніть палець бинтом, відкрийте рот і злегка натисніть на корінь язика. До приїзду лікарів визначте, скільки і які ліки проковтнула  дитина. Слабкість, сонливість або надмірне збудження - ознаки отруєння.

 

Випила оцет. Примусьте її до прибуття лікаря випити якомога більше води з білками курячих яєць або просто чистої води.

 

Ошпарилася. Змажте натуральним медом чи покладіть на уражене місце натерту картоплину, поміняйте двічі-тричі, а потім накрийте опік капустяним листком. Пухирці не проколюйте. Якщо опік має більшу площу, ніж долоня дитини, терміново зверніться до лікаря. До його приїзду нічим не змащуйте й не присипайте шкіру, просто накрийте ошпарене місце стерильним бинтом.

 

 

Впала з висоти. Переконайтесь у тому, що в дитини, яка впала з висоти, немає зовнішньої кровотечі. Якщо в тілі малюка стирчить палка, уламок скла або заліза, не витягуйте його самі. Кровотеча може посилитися, від чого стан погіршиться.

Якщо рана відкрита і кровотеча сильна, її можна на 15 хвилин зупинити, використавши джгут. Ушкоджену частину тіла, по можливості, необхідно підняти вище від рівня грудей потерпілого. Навіть якщо відсутні ознаки зовнішньої кровотечі, при падінні з висоти можлива внутрішня кровотеча і ушкодження внутрішніх органів Необхідна негайна допомога лікаря.

Дитину, яка впала з висоти, доставляють у лікарню в горизонтальному положенні, повернувши голову вбік, щоб не запав язик.

 

Поради щодо небезпек

внаслідок гри зі сторонніми предметами:

 

Потрапив у вухо сторонній предмет. У жодному разі не намагайтеся впоратися з ним самостійно, без допомоги лікаря. Ви ризикуєте пошкодити барабанну перетинку.

 

Потрапив у ніздрі сторонній предмет. Притисніть носовичком вільну ніздрю, примусьте дитину якомога сильніше подути носом. Це допомагає, якщо горошина, намистина тощо застрягли неглибоко. В іншому разі слід звернутися до лікаря. Невмілими способами допомогти ви лише погіршите стан. Дитина має дихати ротом - це полегшить завдання лікарю.

 

Якщо ж малюк вдихнув дрібний предмет і не може відкашлятися, покладіть його собі на коліна обличчям донизу й поплескайте по спині. У такому положенні найлегше виштовхнути сторонній предмет із дихальних шляхів. Якщо це не допомагає, терміново зверніться до лікаря.

 

Якщо сторонній предмет (комаха, смітинка) потрапив у око, подразнюючи слизову оболонку, викликає біль, витікання сліз, хворобливу реакцію на світло. Його виймають шляхом промивання ока теплою водою, чи вологою чистою тканиною (у напрямку до перенісся). Інколи смітинку можуть вимити власні сльози потерпілого. Для цього чистими пальцями відтягніть віко і тримайте в такому положення 10-15 сек., сльози, які з’являться, вимиють смітинку.

 

Якщо у око потрапив уламок скла, дрібний камінець, шматочок дерева – негайно звертайтеся до лікаря! Ніколи не можна терти око - цим ще більше його травмуєте.

 

 При високій температурі (>39 С) у дитини можливі судоми. Щоб понизити температуру, протріть дитині лоба та долоні розчином оцту, дайте дитині потри­мати у долонях маленькі пляшечки, наповнені прохолодною водою. Викличте лікаря. Ліки давайте лише за призначенням лікаря. Але пам'ятайте: нові ліки можуть викликати алергію або токсикоз. Першу порцію нових ліків давайте в половинній дозі.

 

Звернення до батьків

 

      Щорічно на Чернігівщині трапляється більше сотні випадків, коли за тих чи інших обставин діти опиняються у різних надзвичайних ситуаціях. Внаслідок цього десятки наших маленьких громадян отримують травми, або ще гірше - втрачають життя.  

     В осінньо-зимовий період основними причинами дитячого травматизму стають пустощі з вогнем або піротехнічними виробами, самовільне користування печами, газовими або електричними приладами, небезпечна гра на льоду водойм, недотримання заходів безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів часів війни, ожеледиця та інші. Часто біда приходить тоді, коли батьки як слід не контролюють розваги дітей і ті вигадують небезпечні ігри.

      Це вказує на те, що дітям потрібно пояснювати до яких тяжких наслідків веде порушення правил безпечної поведінки та як слід поводити себе, щоб уникнути лиха.

Шановні батьки!

    Управління ДСНС України та управління освіти і науки Чернігівської ОДА звертаються до Вас з проханням не залишати дітей без нагляду та частіше контролювати їхні розваги. Виховуйте у дітей навички культури безпеки поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність на дорогах і водоймах, при поводженні з вогнем, пічним опаленням, електричними та газовими приладами, піротехнікою, побутовою хімією, ліками тощо. Пам’ятайте, що безпека Ваших дітей залежить, насамперед, від Вас самих!

ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ та БАТЬКІВ ПІД ЧАС КАНІКУЛ

Шановні батьки!

      Наближаються канікули –  пора відпочинку і розваг.

       Діти більше часу проводитимуть вдома, тому за ними потрібний батьківський нагляд. Для того, щоб уникнути нещасних випадків, дотримуйтеся самі і роз’яснюйте дітям такі правила:

1.   Під час канікул не дозволяйте дітям самим іти, їхати велосипедом у місця з інтенсивним рухом транспорту.

2.   Навчайте дітей кататися на велосипедах, санках, лижах та ін. у місцях, де не рухається транспорт.

3.   Навчайте дітей та контролюйте їх уміння користуватися сірниками, газом та електроприладами.

4.   Не дозволяйте дітям брати та користуватися мисливськими рушницями.

5.   Ліки, отрутохімікати, пальне, боєприпаси слід тримати під замком.

6.   При переході вулиць слід дотримуватися правил дорожнього руху.

7.   Не можна бавитися з бродячими тваринами – рознощиками заразних хвороб.

8.   Не дозволяйте брати до рук речі невідомого походження – вони можуть виявитися отруйними або вибухонебезпечними.

9.   Слід уникати спілкування з незнайомими, малознайомими та підозрілими людьми.

10.   Не дозволяйте дітям гратися і кататися на ставках та річці, не знаючи товщини їх замерзання.

11.   Забороняється під час Новорічних свят користуватися петардами, бенгальськими вогнями, хлопавками та інше.

12.   Пояснюйте дітям, чому небезпечно грати в рогатки, стріляти з самопала, кидати ніж у ціль.

13.   Ні в якому разі не можна чіплятися за виступи рухомого транспорту.

14.   Краще відмовитися від ігор біля будівельних майданчиків та старих порожніх приміщень.

15.   Забороніть дітям гратися біля ліній електропередач і підстанцій.

16.   Попереджуйте самостійне перебування дітей біля річки і в лісі.

17.   Забороняється дітям розпалювати багаття, лазити по деревах і стрибати з них.

18.   Крадіжка державного та особистого майна карається законом, хоча вона і здійснена неповнолітнім.

19.   Контролюйте перебування дітей під час весняної повені.

20.   Батьки несуть повну відповідальність за бездоглядність і правопорушення неповнолітніх.

 

Шановні батьки! Бережіть життя та здоров’я своїх дітей!

 

Діти! Дотримуйтеся цих правил!

 

 

 

 

Адміністрація школи звертається до батьків з проханням постійно контролювати виконання учнями вимог щодо зовнішнього вигляду. Ці вимоги співпадають з державною політикою України у цьому питанні. Крім того, це допомагає правильному вихованню ділової культури та зменшує відповідні видатки батьків.  Згідно з Указом Президента України від 02.06.1996 р. № 417 «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти», Постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.96р. №1004 «Про  запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти», учень повинен з’являтися до школи у шкільній формі, яка є обов’язковою.  Шкільна форма учня не має встановленого зразка,  але діловий стиль є обов'язковим

 

 

Пам´ятка для батьків

Шановні батьки!  Пам’ятайте, що ваша сім´я – найперша і найважливіша ланка виховання, оскільки саме в ній закладається духовне ядро особистості, основи її моралі, народжуються і поглиблюються любов до батьків, сім´ї, роду, народу, до усього живого, повага до рідної мови, історії, культури.

Взірцем гуманних якостей маєте бути насамперед ви самі, характер взаємин у вашій сім´ї.

Отож:

• Шануйте одне одного, будьте чуйними, уникайте сварок і образ.

• Показуйте дітям приклад доброзичливого ставлення до інших членів сім´ї, сусідів, співробітників, а також до незнайомих людей, що потребують допомоги.

Пам’ятайте: дітикопіюютьдіїдорослих і насампередбатьків!

• Стежте, щоб ваші слова не розходилися з вашими справами. Молодший підліток дуже спостережливий і допитливий, і навіть невеличка фальшива нотка у сімейному оркестрі може спровокувати недовіру вашої дитини.

Батькові слід узгоджувати свої дії стосовно дитини з діями її матері, матері– із діями батька. Пам’ятайте: «Якщо батько каже «так», а мати – «сяк» - росте дитина як будяк!»

• Будьте моральним зразком для своєї дитини. Ваші син або дочка – уже підлітки, і їм властиве критичнее ставлення до ваших якостей. Тому не тупцюйте на місці, «зростайте» разом із вашими дітьми, щоб вони відчували гордість за батьків, бажання бути схожими на вас.

Пам’ятайте: успіх виховання залежить від мудрого поєднання любові до дитини з вимогливістю до неї.

• Шануйте дитину, її гідність і почуття. Вмійте поставити себе на її місце, цікавтеся її успіхами і невдачами.

Пам’ятайте: тільки з повагою до юної особистості можемо навчити її шанувати інших.

• Вправляйтеся зі своїми дітьми в гуманних учинках. Організовуйте їхнє життя так, щоб вони на ділі могли піклуватися про тих, хто цього потребує (молодший брат або сестра, старенькі бабуся або дідусь, хворі в сім´ї) і допомагати старшим (правильний розподіл домашніх обов’язків), щоб вони були готові допомогти своїм друзям, щоб завжди були чемними.

• Пам’ятайте, що, виховуючи дітей, вивиконуєте не тільки батьківський, а й громадськийобов’язок.

Школа – ваш вірний союзник і помічник. Звертайтеся до педагогів, вони завжди відгукнуться на ваші прохання і допоможуть у вихованні дитини.

Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
Друзі сайту
освітній портал ПедПреса Гімназія Вконтакті

Copyright MyCorp © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz