Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 24.04.2024, 17:19

Сновський ліцей №3

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотека

Наша бібліотека нараховує  300 читачів, фонд бібліотеки становить 18161 примірники, з них художньої літератури – 12752 екземпляри, підручників – 5409 екземплярів.

            Бібліотека має:

  • читальну залу;
  • абонемент;
  • комп’ютер з виходом в Інтернет;
  • сторінку на сайті гімназії.

Бібліотеку очолює:

Артеменко Ірина Валентинівна

Посада - бібліотекар

Дата народження –                   19 червня 1966року

Освіта –  вища, у 1991 році закінчила  Київський державний інститут культури

ім. О.Корнійчука

Стаж роботи – 35 років;

у бібліотеці гімназії  6 роки

Курсова перепідготовка – 2014; 2018 роки  ЧОІППО

імені К.Д.Ушинського

 

Задачі бібліотеки

 •повноцінне інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу;
•сприяння реалізаціїдержавної політики в галузі освіти;
•всебічне спияння підвищенню фахової майстерності педагогів;
•сприяння розвитку пізнавальних інтересів учнів і формування читацьких інтересів;
•формування національної свідомості, характеру, моральних якостей учнів;
•впровадження інтерактивних форм і методів у роботі з читачами;
•створення комфортного бібліотечного середовища.

 

Основні форми роботи

Індивідуальні

Групові

          

Масові

                    

 

ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ  

 

         Історія бібліотеки тісно пов”язана з історією школи.

     В селі Сновськ (нині Щорс) до 1894 року не було жодної школи. Діти заможних батьків навчались грамоті вдома під наглядом найманих вчителів або відвідували початкову школу у с.Носівка.

     Першим навчальним закладом, який було відкрито в Сновську, була залізнична школа Лібаво-Роменської залізної дороги. По розпорядженню начальника дороги, інженера Ласкіна, була відкрита початкова школа. Вона мала назву Сновська залізнична церковно-приходська школа.

      До Великої жовтневої революції залізнична школа була єдиним навчальним закладом у Сновську. Після революції  1917 року вона перетворилася в семирічку.Про бібліотеку при школі в цей період нічого невідомо.

      У 1928 році була збудована двоповерхова цегляна будівля, в якій навчалося 800 учнів.З цього часу почала формуватись бібліотека.

      До виконання постанови уряду СРСР про введення в країні середньої освіти з 10-ти класним навчанням, нова школа була перетворена в середню школу і з 1933 року мала назву “Сновська зразкова середня школа”.Для бібліотеки була виділена одна класна кімната.Книжковий фонд був невеликий.Книги були розставлені на саморобних дерев”яних стелажах.Послугами бібліотеки користувалися учні, вчителі та батьки.На жаль, прізвище першого бібліотекаря не згадується.

     В 1935 році місту Сновську було присвоєно ім”я легендарного  героя М.О.Щорса. Незабаром школу стали називати Щорська середня школа. З 1936 року по 1941 рік, як згадували мешканці міста, в школі була бібіліотекар - жінка на прізвище Ганорська.

      Під час війни школа була військовим шпиталем № 6052, і діяв він до 1945 року.

      Колишній викладач історії  Ніна Федорівна Кунавіна працювала в цьому шпиталі та одночасно завідувала бібліотекою.

      Вона згадує : “ Класи перетворились у палати. Було мало перев”язочного матеріалу, тому учениці брали вже використані бинти додому, кип”ятили їх , прасували і зранку приносили їх чистими.Кожного ранку учні допомагали читати пораненим новини з фронту, читали книги, виступали з концертами художньої самодіяльності.”

       Школа в період Великої Вітчизняної війни була місцем, де лікували не тільки фізичний , а й духовний біль .Найкрщі учениці та постійні відвідувачки бібліотеки Женя Смирнова та її подруга Ніна Полатай написали в цей нелегкий час такий вірш :

 

Он был разорен, кирпичами завален,

Цветущий когда-то, наш город родной.

Здесь пепел пожарищ, там груды развалин,

Дворы и сады заросли крапивой.

         Минули дни скорби, обид, унижений,

         И ожил наш город, ребята хотят

         Скорей уничтожить следы разрушений.

         И все, как один, на роботу спешат.

То с песней и шуткой кирпич разбирают,

То дружно работают все на пути,

То спешно вагоны с углем разгружают,

Чтоб поезд мог вовремя дальше идти.

         В подшефный совхоз много раз уж ходили

         Газеты, журналы и книги читать,

         На школьном участке картофель садили,

         Чтоб осенью свой урожай собирать.

Чтоб жить веселее, в минуты досуга

Ребята веселую песню поют

В уроках, в учебе помогут друг другу,

А в клубе концерт для рабочих дадут.

         Мы – юное племя, Отчизну мы любим,

         Свой город родной мы хотим возродить.

         Отлично учиться, работать мы будем,

         Чтоб новое светлое счастье творить.

Быть первым в учебе, быть первым в роботе,    

Быть первым на фронте –везде и всегда !

Девиз наш – идти от победы к победе,

Всегда быть свободным, рабом – никогда !

         За радость учебы, за счастье свободы,

         За Армии нашей блестящий успех

Любимому воину – солнцу народа  -

         Великая слава, спасибо за всех !

      З 1944 року по 1957 рік бібліотеку очолювала Кулініч Ніна Дмитрівна. Бібліотека з кожним роком поповнювалась новими виданнями. Зростав бібліотечний фонд, який складався з довідкової літератури, художньої.У фонді була “Большая советская енциклопедия”, “Українська радянська енциклопедія”.Гордістю бібліотеки на той час було академічне видання  творів О.С.Пушкіна.Попитом користувались збірки Лермонтова, Горького, Маяковського, Чехова, Пушкіна та інших авторів.

       В бібліотеці оформлялись книжкові виставки. Дуже багато було оформлено альбомів, які збереглись навіть до цього часу. Цю активну роботу продовжила бібліотекар Ярош Надія Василівна. Книги допомагали учням вчитись, і в результаті 1967 рік побив  рекорд по випускниках-медалістах.Золоті та срібні медалі одержали 10 чоловік.

       Щорська середня школа  вже в 1978 році святкувала свій 50-річний ювілей з дня заснування закладу. До бібліотечного фонду надходили вже, крім художньої та методичної літератури, підручники.В бібліотеці створюється фонд підручників. На цей час в бібліотеці працювала бібліотекарем Волошина Лариса Дмитрівна.Бібліотека вже мала читальний зал та книгосховище. Робота з підручниками дуже кропітка, але Лариса Дмитрівна організувала її на високому рівні.З метою збереження шкільної книги, продовження її віку при бібліотеці створюється гурток “Книжкова лікарня”.Проводиться робота по ознайомленню учнів з правилами читання книги.Розробляються рекомендації батькам щодо виховання у дітей бережливого ставлення до навчальної книги.Проводяться усні журнали, тематичні ранки під девізом : ”Підручнику – довге життя”.

     З 1982 року в Щорській середній школі було введене поглиблене вивчення іноземної мови. Бібліотечний фонд став поповнюватись книгами на допомогу вивчаючим англійську мову.

      У 1984 році до школи  почала добудовуватися двоповерхова будівля. З дитячої бібліотеки, по запрошенню директора школи Перекотія В.Г.,  перевелась працювати бібліотекар Ковальова Надія Степанівна  на посаду завідуючої шкільної бібліотеки.

       І ось, нарешті, у 1990 році будівля добудована завдяки наполегливості директорів, які на той час працювали : Перекотія В.Г. та Щербини О.В. Бібліотека одержала нове приміщення, яке відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам ( книгосховище, абонемент, читальна зала), типове бібліотечне обладнання, привабливий інтер”єр, затишок.Бібліотеку почали відвідувати більше ніж 700 учнів та 60 вчителів.Фонд шкільної бібліотеки поповнювався за рахунок бюджетних коштів через бібліотечний колектор.Раз у квартал  бібліотека одержувала посилки з книгами.Виділялись кошти на придбання книг у книжкових магазинах.Бібліотека одержувала багато періодичних видань.

      В 2002 році середня школа №3 стала гімназією, першою в районі.Її очолив Щербина В.О., а на посаді завідуючої бібліотекою продовжує працювати до 2013 року Ковальова Надія Степанівна.

      В 2013 році на роботу в бібліотеку прийшла Артеменко Ірина Валентинівна.

 

освітній портал ПедПреса Гімназія Вконтакті

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz